אירופאים חביבים שלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
אומרים שההיסטוריה חוזרת על עצמה, וכניראה שאת השיעור הזה פספסתם... מעולם לא נחשבתם לחובבי ציון, אבל עזבו ציונות, בואו נדבר קצת עליכם. עם התגברות התופעות האנטישמיות באירופה, מסקרן אותי לחשוב איך הראש שלכם עובד. אני אמנם חי בקרבכם כבר למעלה מעשור שנים, אבל זה נכון גם לגבי אשתי, אני חי איתה 20 שנה וטרם הצלחתי להבין איך הראש שלה עובד.
5/9/2012
אירופאים חביבים שלי,
אומרים שההיסטוריה חוזרת על עצמה, וכניראה שאת השיעור הזה פספסתם… מעולם לא נחשבתם לחובבי ציון, אבל עזבו ציונות, בואו נדבר קצת עליכם.
עם התגברות התופעות האנטישמיות באירופה, מסקרן אותי לחשוב איך הראש שלכם עובד. אני אמנם חי בקרבכם כבר למעלה מעשור שנים, אבל זה נכון גם לגבי אשתי, אני חי איתה 20 שנה וטרם הצלחתי להבין איך הראש שלה עובד.
נכון, יהדות אירופה מעולם לא היתה מהאוכלוסיות החביבות והפורחות, מהטעם הפשוט, כל פעם שהיה לכם רע, חיפשתם שעיר לעזאזל, ומצאתם את היהודים, כל פעם שהיה לכם טוב, נתתם ליהודים לפרוח בקרבכם (עד גבול מסויים כמובן).
האמת, מרגע שהכרזתם על האמנסיפציה (השוואת זכויותיהם של היהודים לסביבה המקומית) ב-1792 ונתתם ליהודים לעבוד (כמעט) איפה שהם רצו, היהודים פרחו ועזרו לכם לפרוח.
קצת דוגמאות:
בנקאים יהודים כמו משפחת רוטשילד ניהלו כלכלות של מדינות, עד כי הילוו כספים לשילטון.
נדבנים יהודים כמו משפחת מונטיפיורי פעלו לרווחת התושבים במדינותיהם, נכון, גם ליהודים, אבל גם ל"אחרים"
משקיעים יהודים כמו משפחת הירש ופריר, עזרו בפיתוח רשת הרכבות שהביאה פריחה כלכלית לכל אירופה.
מדינאים וכלכלנים כדוגמאת גרשון בלייכרד, ייעצו לממשלת ביסמרק לכלכל את צעדיהם בתבונה.
משפחת פוליאקוב, קיבלה תואר אצילות ברוסיה על תרומתה לאומה הרוסית
ולמה רק כלכלה? מה עם תרבות?
צייירים מוכשרים כמו מקס ליברמן מגרמניהדניאל מוריץ אופנהיים, קמיל סיארו מצרפת וכו'
סופרים, אפשר להזכיר את היינריך היינה בגרמניה, , בפראג שבצ'כיה כתב פרנץ קפקא ברוסיה התפרסם מנדלי מוכר ספרים, ועוד רבים אחרים.
ומה אתם עשיתם? שרפתם והרסתם. נתתם לאזוב לצמוח ולהשתולל, שרפתם 6 מיליון יהודים!!
לפני מלחמת העולם השניה חיו באירופה כמעט 10 מילון יהודים. (להשוואה, בארה"ב כולה חיו כ-5 מליון יהודים באותה תקופה)
אפשר לראות ניצנים ראשונים של הטיפשות האירופאית בגירוש ספרד, 1492, כאשר איזבלה החליטה שיהודים לא באים לה טוב. עוד לפניה, רוכזו היהודים בשכונות יעודיות (גיטאות) אולצו ללבוש בגדים עם סממנים מיוחדים (טלאי צהוב) , אולצו לגדל זקנים (גזיזת פיאות) ונאסר עליהם לעבוד בעבודות שבהן היה להם כוח על הנוצרים….
אההה, כן ועוד דמיון בצו הגירוש הוסברה גם הסיבה ניסתבר לשלטונות שהיו כמה נוצרים "רעים" שהתייהדו רחמנא ליצלן ולכן יש לגרש את כל היהודים על מנת למנוע דברים שכאלו.
צחוק הגורל, דווקא הסולטן העותמני באיזיט השני זיהה את הטיפשות של מלך ספרד ומהצד השני את הפוטנציאל של יהודי ספרד ופתח את שערי הממלכה  בפני היהודים.
ואתם גויים חכמים שלי, מה אתם עשיתם?
המלכתם עליכם מלך, הבאתם יש מאין את הקוסם עם השפם ואת החבר שלו הצעיר הבלונדיני שהיה המוח שמאחורי הטיפשות, אינטלגנט, מבריק, אסטרטג, פוליטיקאי ואכזר חסר רגשות.
נתתם להם את הכוח לגרור אתכם לשרוף את ביתכם עליכם.
ועכשיו? אחרי ששרפתם את היהודים, בגלל רגשות האשמה (המעושים) הכנסתם לבתיכם את הסרטן האיסלמי.. לא את האיסלם היפה של איבן רושד, את האיסלם המכוער של בן לאדן וחבר מרעיו.
ערים שלמות באזור שוודיה ה"נאורה" וצרפת ה"חופשיה" הן ערים מוסלמיות, ערים שרגל האדם הבלונדין לא תידרוך בו, ערים שהפשיעה חוגגת בהן, ערים שהמשטרה לא תעז לחפש בהן או להשליט את חוקי המדינה.
ובעצם במי פגעתם? בעצמכם. העם היהודי לא הוכחד, נהפוך הוא, העם היהודי יצא מחוזק!! קיבל שטח מחיה, הקים מדינה והפך למעצמה (יחסית כמובן) תעשייתית, מדעית, כלכלית, חקלאית ובטחונית… ואתם? אנא אתם הולכים?  קוראים לזה צדק פואטי, שרפתם את ה'רשל ואחמד ישרוף את ילדיכם… חכו 10 שנים, ניפגש בגיהנום ונדבר שוב
עופר דהן

עופר דהן

שנים אני כותב, עוד מילדות, תמיד ידעתי להביע את עצמי בכתב הרבה יותר טוב מאשר בעל-פה.
כתבתי שירים, כתבתי סיפורים, כתבתי מאמרים, כתבתי סיכומים... בעצם הדבר היחיד שלא כתבתי זה שיעורי בית...
אמנם לא ניהלתי יומן כהלכתו, אבל פעמים רבות כתבתי לעצמי דברים מעין "סיכום היום".
תמיד כשרציתי לומר משהו - כתבתי! לחברות, לחברים, לשותפים למורים.. תמיד בכתב.

השאר תגובה

קצת עלי

ישראלי שחי בצ'כיה מאז תקופת הדינוזאורים פחות או יותר.
אני מתעסק כאן בתיירות, הרבה כמובן בפראג, אבל מעדיף לקחת את לקוחותי לגלות את צ'כיה הנפלאה. אהבתי הגדולה תמיד הייתה צפון צ'כיה. וכך אני חי לסירוגין בביתי בפראג ובבית הנופש שלי בצפון צ'כיה.
מעבר להיותי מדריך, אני היסטוריון חובב וכותב מאמרים בתחומים רבים, ובהם רבים על ההיסטוריה הצ'כית.
נשוי לצ'כית ואב גאה ל-3 צ'כיות (יותר ישראליות למען האמת)

סנן מאמרים לפי נושאים

פוסטים אחרונים

פוסטים נוספים

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit