פלסטינאים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
איך נתתם לעולם הערבי לעבוד עליכם, לנצל אתכם ולפתח בכם ציפיות שווא. בואו נשים את זה על השולחן, שלא נצטרך להשתמש ברמזים, "אין עם פלסטיני…. אין מדינה פלסטינאית…" עכשיו, אחרי שהוצאנו את זה ושמנו על השולחן, אפשר לגשת לעובדות.
4/8/2014
ליבי, ליבי אתכם "פלסטינאים" יקרים…… איך נתתם לעולם הערבי לעבוד עליכם, לנצל אתכם ולפתח בכם ציפיות שווא.
בואו נשים את זה על השולחן, שלא נצטרך להשתמש ברמזים, "אין עם פלסטיני…. אין מדינה פלסטינאית…" לא היה, לא הווה ולא ראוי שיהיה.
עכשיו, אחרי שהוצאנו את זה ושמנו על השולחן, אפשר לגשת לעובדות:
כמו תמיד, היהודי אשם, והפעם, בר כוכבא!!
האמת, הסיפור קצת מזכיר את סיפור אירופה: מלחמת העולם הראשונה, כישלון גרמניה, השפלה, פיצויים ומס כבד…. וזה גורם למלחמת העולם השנייה…. כן בדיוק אותו דבר!!
בשנת 66 לספירה, מורד היישוב היהודי באימפריה הרומית, מרד שנמשך 4 שנים.
הרומאים ניסו בתחילה בעדינות ואח"כ בפחות, עד שלקיסר נירון (שבקרוב יירצח) נשבר מהנודניקים האלה, הוא שלח את אספניאנוס (שבקרוב יומלך קיסר) ובנו טיטוס (שבקרוב יעשה ליהודים שחור בנשמה)  בראש צבא של 60,000 איש, כשהמסר היה "אל תחזרו בלי לחסל את המרד…"
היום, ט' באב, 70 לספירה, טיטוס מבקיע את חומות ירושלים ושורף את בית המקדש…
נשארו עוד כמה נודניקים, במצדה הרודיון ועוד 2-3 קינים, אבל זה כבר שולי. המרד כמובן נכשל, מרכזי הדת בירושלים ובגליל חרבו, מאות אלפים נהרגו, רבים נישבו והובלו בתהלוכת ביזוי ברומא (ה"טריומף") בית שני חרב….
יהודה חרבה, הרומאים החזירו את השלטון לידיהם, יהודה חזרה להיות "פרובינקה" רומית, היהודים מאבדים את האוטונומיה שהייתה להם, מאבדים את מעמדם החוקי, הופכים להיות פליטים בארצם ומוטל עליהם קנס, "המס היהודי" אמנם לא כבד, אבל משפיל ומבזה.
ואם כל זה לא הספיק, בשנת 130 מגיע הקש ששבר את גב הגמל, בעצם 2 קשים:
1.      הקיסר אדריאנוס, בונה עיר אלילית "איליה קאפיטולינה" על חורבות ירושלים ומקדש יופיטר ממש על הר הבית, ובכך לא רק שמטמא את העיר הקדושה, אלא גם מבהיר ליהודים שירושלים לא תיבנה מחדש.
2.      גזירת איסור ברית המילה….
זה, בנוסף לפילוג הקשה בעם, מוביל אחרי כ-60 שנה למרד בר-כוכבא.
בשנת 132 לספירה, פורץ מרד בר-כוכבא, בכיכובו של שמעון בר-כוכבא ובברכתו של המר"ן דאז, רבי עקיבא.
המרד מפתיע את הרומאים, בר כוכבא מתגלה כאיש אמיץ ומנהיג חזק, ובשנתו השלישית של המרד, מגיעה שליטתו עד עבר הירדן המזרחי.
אדריאנוס שבהתחלה לא מתייחס למרד ברצינות, מבין שעליו לגדוע את המרד, הוא מעביר תגבורות מהפרובינקיות הקרובות, (סוריה ומצריים) ואת טובי מצביאיו ומחסל את המרד בברוטאליות.  מי אמר "תגובה לא פרופורציונאלית"??
אדריאנוס משתלט על שטח "פרובינקיית יהודה" מחריב את עריה, הורג את תושביה, מנהיגי המרד וראשי הקהילה בורחים על טפם וזהבם להתחבא במערות מדבר יהודה. הרומאים לא מרחמים, הם מטילים שורה של צווים שמונעים קיום טקסים יהודיים, רוצחים את מנהיגי הדת (8 ממה שנקרא "עשרת הרוגי מלכות" נרצחו בעקבות המרד), ואדריאנוס, מתוך רצון להשמיד כל זכר לעם היהודי מחליף את שמה של הפרובינציה "פרובינקיית יהודה" ל"פרובינקיית סוריה-פלשתינה" שם זה לא נבחר במקרה, סוריה הייתה פרובינציה רומית ואילו "פלשתינה" רמז לאותו עם פלישתי שנכחד ונעשה במטרה לנתק את הקשר בין "עם ישראל"  ו"ארץ ישראל"
הינה, מצאנו את מקור השם, אז עכשיו, אחרי שביססנו היסטורית את מקור השם "פלסטין", (תקנו אותי אם אני טועה,  אבל עם עובדת ותיעודים) בואו נמשיך ל"עם הפלסטיני":
ערב המרד הגדול, זוכרים שנת 66 לספירה?? ישבו בשטח ישראל בין 3-4 מיליון תושבים 75% מהם יהודים, חוץ מהיהודים הייתה קבוצה של שומרונים והיתרה לאומים נוכרים שונים כגון פיניקים ואחרים. באותה תקופה, הסתובבו ברחבי המזרח התיכון קבוצות של נוודים וסוחרים שנדדו באזור הערבה (מדבר ערב) ומכאן קיבלו את שמם "ערבים". בשנת 641 כבשו ה"ערבים" את ארץ ישראל מידי הביזנטים. אגב, תקופה זו נחשבת לתקופה של סובלנו וחיים משותפים כאשר הסדר בין המוסלמים ליהודים ולנוצרים נשמר על ידי "חוקי עומר" והגדרת מיסים ברורה.
ההיסטוריון יצחק בן צבי העריך כי הכיבוש הערבי הוסיף לאוכלוסייה כ-30,000  איש, שהיוו את "השכבה השלטת" הם הפכו לאפנדים שישבו בערים ושלטו על הכפרים…
בשנת 1099, נכבשה הארץ על ידי הצלבנים, שמתעמרים באופן שווה ביהודים ובערבים, ללא הפלייה, עד שמגיע צלאח א-דין ממצרייםומחזיר עטרה ליושנה.
ב-1517, נכבשת ישראל על ידי העות'מנים, ובמאה ה-19 מתחזקת הגירה לשטחי ארץ ישראל מארצות ערב השכנות.
בין המשפחות המפורסמות שהיגרו: (אז ולפני)
          משפחת חוסייני (אמין אל-חוסייני, עבד אל-קאדר אל-חוסייני, פייסל חוסייני ואחרים). הגיעו לירושלים עם כוחותיו של צאלח א-דין
          משפחת ח'אלידי משפחה שהייתה מהשלטות בירושלים.
          משפחת אל נשאשיבי – משפחת ירושלמית ממוצא סורי
          משפחת נוסייבה – האחראים למעלה מ-150 שנה על מפתחות כנסיית הקבר. משפחה היושבת בירושלים מאז המאה ה-7.
עד כאן, לא שמענו את המושג "פלסטינאים" או את הצירוף "עם פלסטינאי" אפילו פעם אחת!! יש ערבים, יש יהודים, יש הרמוניה יחסית, כבוד הדדי…
אז איפה נולדתם? נצעד קצת קדימה בנבכי ההיסטוריה….
29 בנובמבר, 1947, ישיבת האו"ם מולידה את החלטה 181, הידועה אצלנו בשמה "תוכנית החלוקה", החלטה זו קובעת כי המנדט הבריטי יסתיים ב-15/5/1948, ובסיומו יוקמו 2 מדינות: מדינה יהודית (על כ-55% מהשטח) ומדינה ערבית (על כ-45% מהשטח). כמו כן הוחלט כי השפות הרשמיות ב-2 המדינות יהיו עברית וערבית וירושלים ובית לחם יוגדרו כשטח בינלאומי למשך 12 שנה שלאחריהן יתקיים מישאל עם.
בכל אחת משתי המדינות יערכו בחירות לשלטון, ייכתב ספר חוקים ושתיהן יאפשרו מעבר חופשי בניהן לבין עצמן ובין הערים הבינלאומיות.
בשטח המדינה היהודית נכללו כחצי מיליון תושבים ערבים ובשטח המדינה הערבית נותרו כ-10,000 יהודים.
חלוקת השטח הלא שוויונית, (היו יותר ערבים מיהודים באותה תקופה), הייתה מתוך הבנה של האו"ם שהמדינה היהודית תצטרך לקלוט כמיליון פליטים מאירופה. יחד עם זאת, לערבים היה רצף טריטוריאלי, גישה ישירה לירושלים ושטחים חקלאיים בעוד המדינה היהודית הייתה מקוטעת ויותר מחצי מהשטח היה אזור הנגב הצחיח והבלתי ניתן ליישוב….
החלטה הוגנת ללא ספק, יש אומרים אפילו נוטה לטובתכם!!
ומה אתם עשיתם, (סליחה, לא אתם, אתם עדיין לא קיימים) מה הערבים עשו??
מיד למחרת, 30 בנובמבר, מותקף אוטובוס יהודי  בדרכו לירושלים ו-5 מנוסעיו נרצחים. למחרת המון ערבי משתולל בירושלים שורף ובוזז חנויות של יהודים. היהודים מתחילים להגיב ומהר מאוד זה מתדרדר למלחמה.
לימים אנו נקרא לה "מלחמת העצמאות" ואתם תקראו לה "נאכבה" ה"אסון" וזה כל כך מתאים לכם… התבוסתנות הולמת אתכם.
האמת הבורות שלכם מתבטאת גם כאן, המונח "נאכבה" נטבע על ידי קונסטנטין זורייק, פרופסור סורי למזרחנות בשנת 1948 "מענא אל-נּכבה" "משמעות האסון". כשהכוונה הייתה בכלל לכישלונן של צבאות ערב בהסכמתן להפוגה הראשונה.
בן גוריון מבין שעם סיום המנדט הבריטי ב-15 במאי, הולך להיווצר ואקום שילטוני, ולכן ב־14 במאי 1948 הוא מכריז "חד צדדית" על הקמת מדינת ישראל.
בן גוריון לוקח את החלטת האו"ם כצידוק חוקי להקמת המדינה ומצהיר כי הערבים שיישארו בגבולות מדינת ישראל יזכו לשוויון זכויות מלא.  הוא לא טורח לציין מה יהיו גבולות ישראל, אבל זה כבר עניין אחר.
במהלך קרבות מלחמת העצמאות, הצטרפו צבאות כל מדינות ערב מהסביבה הקרובה והרחוקה וכאן מתחיל סיפור "שקר והתמימות"  שממשיך בהמצאת המושג פלסטינאים.
מפי חכמים ממני:
"האקסודוס הערבי, לפחות בראשיתו, היה בעידודם של מנהיגים ערבים רבים כגון חאג' אמין אל-חוסיני, המופתי הפרו-נאצי הגולה של ירושלים, והוועד הערבי העליון של פלסטין. הם ראו את הגל הראשון של מפלות הערבים כשלב זמני בלבד. יש לתת לערבים הפלסטינים להימלט לארצות השכנות. יש בכך כדי לעורר את העמים הערביים האחרים להשקיע מאמץ רב יותר, כך שכאשר תתרחש הפלישה הערבית, יוכלו הפלסטינים לשוב לבתיהם, ולקבל פיצוי ברכוש של היהודים שייזרקו לים." – קנת בילבי, "כוכב חדש במזרח הקרוב", ניו-יורק, 1950, עמ' 30-31
(קנת בילבי, לשעבר קצין קרבי מעוטר בצבא ארה"ב,  עיתונאי שסיקר את מלחמת העצמאות ואף המציא את השם "דרך בורמה" )
וזו הטענה הרווחת, בשחצנות ערבית אופיינית, הורו מנהיגי מדינות ערב ו"הוועד הערבי העליון" לתושבים הערבים לעזוב את בתיהם, תוך הבטחה שיחזרו אליהם מיד אחרי הניצחון הגדול.
כנראה שחלק גדול מערביי ישראל האמינו שמוטב להם להימלט ולהגן על חייהם, כיוון שממילא יוכלו לחזור לבתיהם בחסות צבאות ערב.
עוד 2 תופעות גרמו לעזיבה, ראשית, בני המעמד הגבוה וההנהגה, עזבו את מקומות מגוריהם בעקבות פרוץ מלחמת העצמאות דבר זה הותיר את האוכלוסייה חסרת הנהגה וחסרת אונים…. (מוכר??!!??) ושנית, תושבי כפר שנמלטו לכפר אחר, ועוררו בו בהלה, שהובילה לנטישת הכפר. (הדימיון המזרחי המפורסם… כל עכבר הופך להיות פיל)
חברים, עבדו עליכם!!! עזבתם את בתיכם ונשארתם פליטים עד היום… נכון, גם לנו הייתה תרומה לבריחתכם, קצת הפחדנו אתכם בשייח מוניס, וברמלה, זרקנו אתכם מאיקרית ובירעם,  ואפילו הרגנו בכם בדיר יאסין…. אבל באמא'שכם, אתם התחלתם!!
קצת מספרים:
          ערב הקמת מדינת ישראל חיו בשטח ישראל  כ-1,300,000 ערבים.
          400 אלף נשארו בשטחים שנתפסו על ידי צבא ירדן ("הגדה המערבית", או "יהודה ושומרון")
          150 אלף נותרו ברצועת עזה שנתפסה בידי צבא מצרים.
          150 אלף  נותרו בתחומי מדינת ישראל.
          כ-700 אלף פליטים התרכזו בעיקר בירדן, סוריה ולבנון.
וכאן מתחיל סיפור ה"פליטים המסכנים".
הפליטים שהיו תחת שלטון ירדני, קיבלו אזרחות ירדנית, שאר הפליטים נותרו חסרי אזרחות מהסיבה הפשוטה, המנדט הבריטי תם והמדינות ה"מארחות" סירבו לתת להם אזרחות. (אחיכם, הערבים, אלה שגם היום מבטיחים לכם הבטחות)
אז איפה לכל הרוחות הפלסטינים??
בואו ניראה, יש לנו 3 קבוצות של אותה אוכלוסייה:
1.      ערביי ישראל שנשארו בתוך תחומי המדינה, קיבלו אזרחות ומעמד חוקי – לכאורה אין להם על מה להתלונן.
2.      אלו שקיבלו אזרחות ומעמד חוקי בירדן – לכאורה אין להם על מה להתלונן.
3.      אלו שבחרו/אולצו לברוח, התיישבו במדינות שכנות אותם אלו שעודדו אותן לתקוף את היהודים ואח"כ שכנעו אותם לעזוב את בתיהם בהבטחות שווא. אלו נשארו פליטים מאז ועד היום.
 
במהלך שנות החמישים רווחה הדעה בעולם הערבי בכלל וה"פלסטיני" בפרט (הינה, אפילו אני כבר קורא לכם פלסטינים) כי הבעיה הפלסטינית היא בעיה כלל ערבית וראוי שתיפתר על ידי מדינות ערב. מבצע קדש הוא זה שגרם לפליטים להבין כי הם לא ממש מעניינים את העולם הערבי ועליהם לדאוג לעצמם…. שוב עבדו עליכם.
ב-10 באוקטובר, 1959, התקיים בכווית המפגש הראשון של תנועת ה- חת"פ – "חרכּת תחריר פלסטין" (שייוודע לעתיד בשיבוש שמו פת"ח, בכינוס נכחו 4 מ-5 המייסדים:
1.      יאסר ערפאת (אבו עמאר) – יליד מצריים.
2.      ח'ליל אל־וזיר (אבו ג'יהאד) – יליד רמלה.
3.      צלאח חלף (אבו איאד) – יליד יפו.
4.      חאלד אל־חסן (אבו אל־סעיד) – יליד חיפה.
החמישי, פארוק קדומי (אבו לוטוף) – יליד אזור קלקיליה. –  הצטרף מעט מאוחר יותר.
בשנים הראשונות, מתוך חשש מתגובת העולם הערבי, שמר הפת"ח על מחתרתיות, ופעל כ"תאים" באוניברסיטאות ומחנות פליטים, ב-1963 הוקם מנגנון ניהול מרכזי. אז גם זכה הפת"ח לחסותה של סוריה והחל להתאמן בשטחה.
עם הקמת אש"ף ב-1964, אוחדה פעילות כל הארגונים תחת גג אחד והוחלט להתחיל בפעילות התנגדות מזויינת. זה גם היה הזמן להתחיל לחזק את הנרטיב של "אנחנו מסכנים, תשלחו לנו כסף".
בואו נחזור ל3, הקבוצות שהזכרנו:
1.      ערביי ישראל – נכון, לא מושלם, אבל אזרחים שווי זכויות, מרצים, רופאים, חברי כנסת, גרים בישובים מודרניים פחות או יותר ולולא היו מזדהים עם אויבנו, יכלו להשתלב טוב יותר.
2.      אזרחי ירדן – ה"פלסטינים" היוו  65% מאוכלוסיית ירדן, אזרחים לכל דבר, עד שברוב טיפשותם ניסו לעשות הפיכה נגד המלך, מה שבשילוב עם התקפות על ישראל מתחום הממלכה הירדנית, הביא בסופו של דבר  שלמלך יישבר הזין, הוא ישלח את צבאו למחנות אש"ף, יהרוג אלפים מהם ויגרש את כולם לסוריה ולבנון להיות לפליטים.. ספטמבר השחור!! כן, כן, אלו שכבר היה להם סטאטוס, גרמו לעצמם להיות שוב פליטים. וכמעט גררו את האזור למלחמה כוללת ואולי את כל העולם. סוריה פלשה לירדן במטרה לסייע לפלשתינאים, מלך ירדן ביקש עזרה מהאמריקאים, האמריקאים לא רצו להתערב כדי לא להרגיז את הרוסים ולכן ביקשו מישראל לסייע למלך, תוך הבטחה שאם הרוסים יתערבו, האמריקאים יגבו את ישראל…. בסוף הירדנים הסתדרו לבד ומלחמה כוללת נמנעה.
3.      פליטים – מוסדות שלמים הוקמו כדי לשמר את מעמדם כפליטים על מנת לספק אנרגיה למאבק שעניינו אחד, השמדת מדינת ישראל והעם היהודי. הפליטים הינם כלי משחק בידי מנהיגי ערב. לו רק היו מקבלים אותם לתוכם (להזכירכם, משם הם באו) כמו שנעשה בירדן עד שהם החליטו לנסות לזרוק את בעל הבית והוא נכנס בהם.
מה מייצג את רצון העולם הערבי להנציח את דמות הפליט המסכן וכניעת העולם לרצון זה יותר מנושא סוכנות האו"ם לטיפול בפליטים????
הנציבות העליונה של האומות המאוחדות לפליטים –
UNHCR-United Nation High Commission for Refugees, גוף של האו"ם שהוקם ב-14/12/50 ותפקידו לשמור על זכויותיהם וביטחונם של כ-10 מיליון פליטים בכל רחבי העולם עם תקציב של כ-3.59 מיליארד דולר ומעסיקה 8,600 עובדים ב-126 מדינות.
אבל מה שטוב ל-126 מדינות, לא טוב לערבים, 5 ימים לאחר מכן, הוקם ארגון נפרד לטיפול בפליטים הערבים וכל זה למה????
כי מטרת ארגון ה-UNHCR הייתה שילוב הפליטים בעולם במדינות בהן הם שוהים, מדינות ערב התנגדו ליישוב הפליטים הפלסטינים בתחומן.
אונרר"א, בעידודן של מדינות ערב, הוקמה שלא במטרה ליישב את הפליטים הפלסטינים באורח קבע במדינות אליהן הגיעו.‏ אלא במטרה לשמר אותם, עד להשמדת מדינת ישראל וחזרתם לשטח ישראל.
אגב, אונרר"א הוקמה כסוכנות סעד זמנית, מתוך תקווה שבעיית הפליטים תיפתר תוך 3 שנים, ולכן המנדט שלה  מחודש כל 3 שנים כבר 64 שנה….
ישנם מספר גורמים ההופכים את אונרר"א לייחודית, ובו בזמן מבטיחים את המשכיותה ואת הנצחת בעיית הפליטים הפלסטינים שבה היא תלויה:
1.      אונרר"א הוא הארגון היחיד שייעודו טיפול בקבוצת פליטים הומוגנית אחת, בעוד שלשאר העולם ארגון אחד.
2.      לנציבות ה"עולמית"  יש כ-8,600 עובדים שמתוכם 1,868 "בינלאומיים" והשאר מקומיים, בעוד שאונרר"א מעסיקה למעלה מ-30,000 עובדים, שמתוכם רק כמה מאות הם "בינלאומיים" והשאר פלסטינים מקומיים, פליטים בעצמם. במילים אחרות, סידור עבודה.
3.      תקציב אונרר"א, האחראית על כ-5 מיליון פליטים כ- 1.4 מיליארד דולר, תקציב הנציבות העולמית כ-3.59 מיליארד דולר. 
כלומר, לאונרר"א יש אינטרס ברור שלא לסיים את בעיית הפליטים.
וכדי לסכם את המאמר המעייף הזה, בואו נציץ קצת בשמות המשפחה של ערביי ישראל (והפליטים):
ישנם שמות משפחה המעידים על מוצא מחוץ לארץ ישראל, כדוגמת:
1.      "אל-מסרי" שפירושו "המיצרי"  – הטיה נוספת " מסארווה" החמולה הגדולה ישראל.
2.      אל בגדדי, אל תכריתי – מעיראק.
3.      חלאבי, נשאשבי – מסוריה.
4.      אל-לובנאני – מלבנון.
5.      אל-כורד – מכורדיסטן.
6.      עות'מאן – מטורקיה.
7.      אל-חיג'אזי – ערב הסעודית.
8.      אל-מוגרבי – מדינות המאגרב – צפון אפריקה.
9.      אל-ג'אזיר – מאלג'יר
10. אל-ארג' – ממרוקו.
11. עביד – עבדים שהגיעו עם השלטון הממלוכי
12. אל-בוסנאק – בוסנים שברחו במאה ה-19 משלטון האימפריה האוסטרו-הונגרית
13. אל-שישני – צ'צ'נים.
14. ולסיום, השבטים "קייס" ו"ימאן" שבטים היסטוריים שנדדו מחצי האי ערב…..
אז כל זה, משאיר אותי עם  2 שאלות?
1.      מאיפה הקרצתם את המושג פלסטינאים? – רמז, אין לכם מושג!!!
2.      מי מנציח את הפליטות ולמה?? – רמז?? כסף, תבדקו כמה כסף מועבר למוסדות פלסטינים וכמה מתוך זה מגיע לפליטים!
שיקרו לכם, ושיקרו אתכם, ואתם בטיפשותכם מאמינים.
עופר דהן

עופר דהן

שנים אני כותב, עוד מילדות, תמיד ידעתי להביע את עצמי בכתב הרבה יותר טוב מאשר בעל-פה.
כתבתי שירים, כתבתי סיפורים, כתבתי מאמרים, כתבתי סיכומים... בעצם הדבר היחיד שלא כתבתי זה שיעורי בית...
אמנם לא ניהלתי יומן כהלכתו, אבל פעמים רבות כתבתי לעצמי דברים מעין "סיכום היום".
תמיד כשרציתי לומר משהו - כתבתי! לחברות, לחברים, לשותפים למורים.. תמיד בכתב.

השאר תגובה

קצת עלי

ישראלי שחי בצ'כיה מאז תקופת הדינוזאורים פחות או יותר.
אני מתעסק כאן בתיירות, הרבה כמובן בפראג, אבל מעדיף לקחת את לקוחותי לגלות את צ'כיה הנפלאה. אהבתי הגדולה תמיד הייתה צפון צ'כיה. וכך אני חי לסירוגין בביתי בפראג ובבית הנופש שלי בצפון צ'כיה.
מעבר להיותי מדריך, אני היסטוריון חובב וכותב מאמרים בתחומים רבים, ובהם רבים על ההיסטוריה הצ'כית.
נשוי לצ'כית ואב גאה ל-3 צ'כיות (יותר ישראליות למען האמת)

סנן מאמרים לפי נושאים

פוסטים אחרונים

פוסטים נוספים

Sign up for our Newsletter

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit